Jak nakładać maski do włosów?

Jak nakładać maski do włosów?

maski-do-włosów.jpgMaski do włosów są kosmetykami, które dogłębnie pielęgnują nasze włosy. Zawierają składniki, których działanie jest ukierunkowane na konkretne potrzeby. Efekty kuracji takim produktem utrzymują się bardzo długo, a pasemka i skóra głowy pozostają wzmocnione i odżywione. Sprawdź, jak aplikować maski do włosów, aby w pełni wykorzystać ich działanie.

Cała kuracja pielęgnacyjno – odżywcza zawsze rozpoczyna się w jednym i tym samym miejscu. W końcu o zakupie maski do włosów decydujemy w drogerii. Pamiętaj, że kosmetyk powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania; musi sobie poradzić z każdym „włosowym problemem”. Dlatego jeszcze przed wydaniem pieniędzy warto dokładnie przeczytać etykietkę, a w Internecie zapoznać się z opiniami innych użytkowniczek danego produktu. Jednak nic nie zdziałają najlepsze składniki, jeśli nie będziesz umiała prawidłowo nakładać maski do włosów.

Pamiętaj, że maski do włosów są jednymi z tych kosmetyków, które aplikuje się na lekko zwilżone pasemka. Zwłaszcza, jeśli masz włosy niskoporowate, a łuski ciasno przylegają do rdzenia włosa. W wilgotne pasemka kosmetyki będą się szybciej wchłaniać i lepiej działać, ponieważ łuski będą nieco odstawać. Dlatego maski do włosów najlepiej jest nakładać już po umyciu głowy. Szczególnie wtedy, kiedy szampon zawiera silne środki myjące. Kosmetyk wygładzi, zmiękczy i nabłyszczy pasemka. Ale uwaga: maski do włosów nie aplikuje się na bardzo mokre włosy, ponieważ produkt zwyczajnie spłynie z powierzchni pasemek, a składniki aktywne w ogóle nie dotrą do wewnętrznych struktur i cebulek włosowych. Toteż po umyciu nadmiar wody należy odsączyć papierowym ręcznikiem.

Maski do włosów nakłada się od połowy długości pasemek. Nie ma potrzeby aplikowania kosmetyku na całe włosy, ponieważ działają one jak gąbka. Bardzo szybko wchłaniają produkty i „przekazują” je do innych, bardziej zniszczonych pasemek. Pamiętaj, aby maski do włosów nie nanosić na skórę głowy – mogłoby to obciążyć i nadmiernie natłuścić włosy i skalp. Ilość maski do włosów powinna być dobrana do stopnia zniszczenia i długości pasemek. Nie ma sensu aplikowania dużej dawki produktu, ponieważ włosy i tak nie wchłoną wszystkiego.

W zupełności wystarczy, że wybrane przez nas maski do włosów nałożymy na około 30 minut. Jest to dostateczny czas na to, aby składniki odżywcze szybko wchłonęły się w pasemka. Na pewno nie należy „pozostawiać” maski do włosów na całą noc. Zaraz po aplikacji pasemka można rozczesać, by równomiernie rozprowadzić kosmetyk. Kurację należy przeprowadzać raz na tydzień do momentu uzyskania zadowalających efektów. A co najlepsze, maski do włosów możesz wzbogacić dowolnymi kosmetykami lub… produktami spożywczymi: ziołami, olejkami, roślinnymi wyciągami.