Jak nie nakładać maski do włosów?

Jak nie nakładać maski do włosów?

maski-do-włosów.jpgMaski do włosów to takie produkty, które naprawdę modą pomóc twoim włosom. Nie ma więc najmniejszego sensu w tym, aby nakładać je jak popadnie. Jeżeli chcesz, aby i włosy, i skóra głowy były odżywione i wzmocnione, kurację przeprowadź porządnie, a przy okazji dowiedz się, jak nie należy aplikować maski do włosów. Być może przed tymi błędami ostrzeżesz swoją koleżankę.

Zasada numer jeden. Nigdy nie nakładaj maski do włosów na brudną skórę głowy. Składniki odżywcze nie będą mogły przedostać się do wewnętrznych struktur pasemek i ich odżywić. Poza tym brud, kurz i sebum wymieszają się z maseczką, tworząc nieprzyjemną powłokę, pokrywającą twoje biedne włosy. Pamiętaj zatem, aby przed każdą aplikacją maski do włosów umyć i oczyścić skórę głowy.

Zasada numer dwa. Nie nakładaj maski do włosów na mokre i ociekające wodą pasemka. Nie będzie to miało żadnego sensu, ponieważ kosmetyk spłynie z włosów, nie docierając nawet do jego powierzchni. To tak, jakby zaraz po zapłaceniu za kosmetyk pielęgnacyjny wyrzucić go do kosza. Zapamiętaj, że przed aplikacją maski do włosów, nadmiar wody należy odcisnąć w papierowy ręcznik.

Zasada numer trzy. Nie przesadzaj z ilością maski do włosów. Pewnie wydaje ci się, że im więcej kosmetyku użyjesz, tym lepszy efekt uzyskasz. Nic bardziej mylnego. Włosy wchłoną dokładnie tyle produktu, ile potrzebują, a reszta się zmarnuje. We fryzjerstwie istnieje zasada, która mówi, że do pielęgnacji włosów wystarczy ilość kosmetyku odpowiadająca wielkości orzecha włoskiego. To niedużo, ale wystarczająco.

Zasada numer cztery. Z kuracji będą nici, jeżeli na głowę nie założysz ręcznika, grubej czapki lub foliowego czepka. Pod takim turbanem wytworzy się ciepło, które poprawi absorbcję składników odżywczych i przyspieszy pojawienie się efektów kuracji. Czepek foliowy możesz kupić w Internecie lub sklepach z akcesoriami i kosmetykami fryzjerskimi. Zabiegi zakończą się fiaskiem również wtedy, gdy nie zastosujemy się do zaleceń producenta i maseczkę zmyjesz po upływie krótszego czasu niż ten podany na opakowaniu.

Zasada numer pięć. Maski do włosów należy dokładnie zmyć. W przeciwnym razie włosy i skóra głowy pozostaną tłuste. Pamiętaj, że do mycia należy użyć letniej, a do spłukiwania – chłodnej wody. Tylko w taki sposób domkniesz łuski włosowe, które odchyliły się od rdzenia włosa podczas zabiegu.