Maski do włosów – kosmetyki idealne?

Maski do włosów – kosmetyki idealne?

maski-do-włosów.jpgMaski do włosów stanowią tylko część licznej grupy kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Są przecież odżywki, szampony, pianki, serum i wiele innych. Wydaje się jednak, że to maseczki są najlepszymi produktami wzmacniającymi i regenerującymi. Dlaczego tak właśnie jest?

Maski do włosów wnikają bardzo głęboko w strukturę pasemek. Tym samym pielęgnują włosy od wewnątrz, sprawiając, że stają się nawilżone, odżywione i zdrowe. Zyskują także na tym cebulki włosów, do których docierają składniki aktywne. Maski do włosów zostawiają na powierzchni pasemek ochronną powłoczkę, która zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami. Maski do włosów potrafią trwale uporać się z dręczącym nas problemem skóry głowy albo pasemek. Systematyczne stosowanie tych produktów przynosi naprawdę niezłe efekty.

To, czym charakteryzują się maski do włosów, „siedzi” w ich środku. Chodzi oczywiście o składniki. Jest ich o wiele więcej niż w jakimkolwiek innym kosmetyku odżywczym. Co więcej, maski do włosów zawierają również specjalne substancje, które odpowiedzialne są za transport pozostałych składników w głąb włosów i skóry głowy. Do tych substancji zalicza się między innymi glicerynę lub alkohol. Ze względu na duże nasycenie składnikami odżywczymi maski do włosów mają gęstą konsystencję. Taki rodzaj formuły pomaga także produktowi „utrzymać się” na włosach, nie spływa i nie brudzi ani skóry, ani ubrania.

Maski do włosów są zazwyczaj droższe niż odżywki lub inne kosmetyki pielęgnacyjne. Dlaczego? Związane jest to zapewne z większą ilością składników odżywczych i lepszymi efektami, jakie dają podczas kuracji. Maski do włosów „trzyma się” przez około 30 minut, podczas gdy odżywki należy zmyć po kilku minutach. To, jak często powinno stosować się maski do włosów uzależnione jest od kondycji pasemek i skóry głowy oraz od tego, jak często myjemy głowę. Pamiętaj, że odżywka nigdy nie zastąpi maski do włosów, ale maska może zastąpić odżywkę. A stosując kilka kosmetyków z jednej serii, jeszcze lepiej wypielęgnujemy nasze włosy.

Dlaczego maski do włosów są tak ważnymi kosmetykami w pielęgnacji pasemek i skóry głowy? Ponieważ dla naszego skalpu są jak pożywienie. Zapewniają włosom wzmocnienie, piękny wygląd, zapobiegają wypadaniu i przetłuszczaniu. Inne kosmetyki posiadają tylko działanie powierzchowne – dają dobry efekt wizualny, nie przenikają jednak do głębszych struktur włosów i nie mają na nie żadnego większego wpływu. Jeżeli twoje pasemka i skóra głowy wymagają natychmiastowej regeneracji, to warto wypróbować maski do włosów.